Altın Artışı Grafigi | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

Ufo Enerji Maliyeti

Altin Yukselecek mi?

Facebook Sayfası

Apartments for sale in Turkey karın estetiği online film izle


Altın Artışı Grafigi

23 Nisan 2011 Yazan  
Kategori EKONOMİ

Yorum yapın PaylaşAltın ilk kez dünü 1500 doların üzerinde tamamladı.Altının ons fiyatı bugün de 1510,80 dolarla tüm zamanların en yüksek düzeyine çıktı.

Altınla ilgili en ilginç yorumlardan birini ABD’li Wall Street Journal Gazetesi yaptı. Gazete altınla ilgili haberinin başlığını “Dünya altın böceği tarafından ısırıldı” şeklinde attı.

Gazetenin haberinde şu ifadeler yer aldı: “Altın, yatırımcıların iyimser olduğu bir dönemde rekor kırdı. Altın her türlü piyasa koşulunda iyi bir performans sergilemesinde, dolara ilişkin endişeler nedeniyle güvenli liman olarak görülmesi etkili oluyor. Enflasyon endişesi ve jeopolitik olaylar da altını destekliyor.”

Altın fiyatlarının önümüzdeki dönemde de yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Reuters’ın anketine katılan 12 analiste göre, altın fiyatları 2012’te ortalama 1700 dolara çıkacak. Bu tahmin altın fiyatlarında dört yılda yaklaşık yüzde 13’lük bir artışa işaret ediyor.

Altın için yapılan bir başka tahmin ise daha çarpıcı. Standard Chartered’a göre, altın üç yıl içinde 2 bin 100 dolara, 10 yıl sonra da 5 bin dolara çıkabilir.

ASYA’NIN ALTIN AŞKI
ABD ve Avrupa’da sorunlar varken, Çin ve Hindistan’dan gelen talebin yükselmesi değerli metallerin fiyatlarını yukarı çekmeye devam ediyor. Bir başka deyişle altın fiyatlarında Asya’dan gelen talep etkili oluyor.

ALTIN NEDEN DEĞERLENİYOR?
Altın fiyatlarının artmasında etkili olan faktörler şöyle:

– Enflasyon kaygıları

– Avrupa’nın borç krizi

– ABD’deki bütçe sorunu

– Doların değer kaybetmesi

– Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da yaşanan gelişmeler

– Altının güvenli liman olma özelliği

3.298 views

Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

Yorumlar


1 Yorum yapılmış "Altın Artışı Grafigi"

  1. trabzon evden eve nakliyat demişki 02 Temmuz 14 19:43 

    Şu an altına yatırım yapmak sizce mantıklı mı?

Yorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!


     
           

|

 

Alexa Rank

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM