Altın Fiyatı Nasıl olacak | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

Ufo Enerji Maliyeti

Altin Yukselecek mi?

Facebook Sayfası

oto kiralama izmir karın estetiği online film izle


Altın Fiyatı Nasıl olacak

22 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Altın Fiyatları, altın yorum

Yorum yapın Paylaşaltın yorumuAltın fiyatları Hedge fonların  altın yatırımlarını azaltması,Hindistanda ve çinden gelen talep azalması ile yatırım miktarında ciddi düşüş yaşadı,Faiz ve borsalara karan para Altın fiyatının yükselmesini zorlaştırmaya devam ediyor.Abd de parasal genişlemeden altına yatırım olmamakla birlikte parasal genişlemenin sona ermesi ile birlikte gelişmekte olan ülkelerden para çıkışı Amerikada faizlerin artması beklentisi oluştu.Petrol ve demir başta olmak üzere  metallerde son 5-6 yılın en düşük seviyeleri görülüyor.Altın Maksimum fiyatı olan 112 tl rakamından % 30 geride 80 tl seviyesinde,bu tabiki dolarda yaşanan artışla Ons bazında 1900 dolardan 1140 lı seviyelere % 40 düşüşte.

Amerikan Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke‘nin tahvil alımlarının sınırlanacağı, 2014 yılı ortalarında sona ereceği açıklamalarının ardından altın fiyatları dibe vurdu.

Uzmanlar  altının 2015 yılında da düşüşünü sürdüreceğini bekliyor. Fed’in gelecek yıl politika faizini artırmasına kesin bakılıyor. ABD’nin parasal genişlemeyi sona erdirmesi enflasyonda çıkış olmaması durumunda altının ons fiyatının 1000 dolarlara kadar gerilemesi bekleniyor.  yurtiçi piyasada gramının 82 liraya kadar gerilemesiyle geçen hafta vatandaşlar kuyumculara akın etti

Petrol fiyatlarındaki değişimin altın fiyatlarını da etkilemesi yatırımcıları zor durumda bırakıyor

altın onsu 1120-1130 dolar arasına gerileyebilir. Gram altın ise 77- 79TL seviyelerine kadar düşebilir. Yüksek altın fiyatları yatırım yapmak için bir cazibe oluşturmazken, 1000 dolar maliyetli olduğu konuşulan altın için, maliyetine yaklaşacak fiyat gerilemeleri altında alışları biraz daha uygun kılabilir.

Ülkelerin bir çogunda faizler yükseliyor.Türkiyedede % 10 seviyelerinde gerçekleşen faiz oranları ve yüksek enflasyon yatırımcıları korkutuyor.Güven ortamının 2015 ortasında Altına Düşüş sonrası gelmesi bekleniyor.Yüklü miktarda Altın yatırımı yapılması tavsiye edilmemekle birlikte 1150 bandından al sat yapılabilir.

Altın için olumlu beklentiler

Dünya ekonomisinde meydana gelen toparlanma,Düşen petrol fiyatları ve ABD ekonomisinde güçlü toparlanmayla geçtiğimiz haftalarda son 4 yılın dibini gören fiyatlar toparlanıyor. Avrupa ve Japonya Merkez Bankaları’nın parasal genişleme programını da açıklaması altın fiyatlarını desteklemeye başladı.

3.667 views

Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

YorumlarYorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!


     
           

|

 

Alexa Rank

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM