Altın fiyatı nasıl olur | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

Ufo Enerji Maliyeti

Altin Yukselecek mi?

Facebook Sayfası

oto kiralama izmir karın estetiği online film izle


Altın fiyatı nasıl olur

11 Şubat 2013 Yazan  
Kategori Altın Fiyatları, altın yorum

Yorum yapın PaylaşAltın fiyatları uzun süredir 1650 dolar seviyelerinde sıkışık seyir izlemeye devam ediyor.Altında beklenen 1915 dolar seviyeleri sonrası 2500 dolar beklentileri ile yüksek kar elde eden hedge fon yöneticileri ve spekülatörler 1 yıl içinde 70 tl den aldıkları altını 100 tl seviyelerine çıkararak % 50 ye varan kar elde ettiler.

Avrupa ve Amerika kaynaklı parasal genişlemeler ile likitide bollugu altının degerini ve emtia fiyatlarının artış nedeni olmuştu.

Altında yapılan  yüksek spekülasyon nedeniyle tüketiciler ve ülkeler altın yatırımına aşırı yükselmesi nedeniyle daha dikkatli hareket ediyor.

%3-5 artışlar kar realizasyonu olarak satış getiriyor.Çogu ülkelerde yıllık Faizlerinin %3-5 arasında olması Altınından 1-2 ay gibi kısa sürede al-sat yapılarak elde edilen orana eşit olması cazip kılıyor.

Altın fiyatları nın olaganüstü gelişmeler olmadıgı taktirde 2013 yılsonu itibariyle 1800 doları geçmesi zor görünüyor.

Avrupa-Amerika krizi 2017 ye kadar ekonomik toparlanma zor görünmesi,Uzakdoguda çarkların yavaşlaması en büyük etken…..

 

647 views

Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

YorumlarYorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!


     
           

|

 

Alexa Rank

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM