Brıc Ülkeleri Büyüme Saglıyor | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

Ufo Enerji Maliyeti

Altin Yukselecek mi?

Facebook Sayfası

oto kiralama izmir karın estetiği online film izle


Brıc Ülkeleri Büyüme Saglıyor

17 Ağustos 2011 Yazan  
Kategori EKONOMİ

Yorum yapın PaylaşDünya ekonomisi 2011’de yavaşlama gösteriyor, 2010 yılındaki yüzde 4 büyüme oranının 2011’de yüzde 3,2’ye düşmesini bekliyoruz. Gelişmekte olan piyasalar enflasyonu kontrol etmek için sıkı parapolitikaları uygularken, büyümeyi sağlayacak etmenler, gelişmiş dünyada mali konsolidasyon ve özel sektördeki risk algılamasının değişmesi olacak.

Bazı gelişmiş kilit piyasalardaki yavaşlama ve gelişmekte olan piyasalarda gitgide sıkılaşan para politikası küresel ticaret ve endüstriyel üretim hacimlerini olumsuz yönde etkiliyor. 2012 yılında ticaret yeniden canlandıkça, tüketiciharcamaları arttıkça ve devlet borcu krizi gibi küresel belirsizlikle bağlantılı durumlar hafifledikçe küresel büyümenin yüzde 3,6 düzeyine dönmesini öngörüyoruz.”

EURO BÖLGESİ

”Economic Views–Eurozone” (Ekonomi Görüşleri–Euro Bölgesi) adlı rapora göre ise Yunanistan’daki krizin derinleşmesi ve İspanya ve İtalya’yı tehdit etmesi nedeniyle Euro Bölgesinin ekonomik iyileşmesine olan güven sarsılıyor.

Yüzde 0,8’lik genişleme göstererek hareketli Alman ekonomisinin gerisinde kalan Euro Bölgesindeki büyüme 2011’in ilk çeyreğinde beklentileri boşa çıkarırken, devlet borcu krizinin ve Avrupa Merkez Bankası tarafından uygulanan faiz oranı artışlarının yılın ikinci yarısında ve 2012 başında büyüme sağlaması bekleniyor.

Richard Snook, 2011 yılının ilk çeyreğinde Euro Bölgesinin çekirdek ülkeleritarafından kaydedilen kuvvetli ekonomik büyümeye rağmen yılın geri kalanında ve 2012 başında bu büyümenin yavaşlamasını beklediklerini belirterek, ”Son tahminlerimiz Euro Bölgesi ekonomisinin 2011’de yüzde 2 oranında, 2012’de yüzde 1,7 oranında genişleme göstereceği yönünde” dedi.

Avrupa Merkez Bankası tarafından uygulanan faiz oranlarındaki son artışların, büyüme üzerinde belirli bir baskı oluşturacağını ancak buradaki kilit riskin, devlet borcu krizinin İtalya ve İspanya’ya yayılması olduğunu kaydeden Snook, bu ülkeler tarafından çıkartılan devlet tahvillerinin getirilerinin yaklaşık 14 yılın üzerine çıkmasının, politika yapıcıların genelinde hakim olan endişeyi artırdığına işaret ett

441 views

Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

YorumlarYorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!


     
           

|

 

Alexa Rank

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM