Dünya Benzin Fiyatları | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

Ufo Enerji Maliyeti

Altin Yukselecek mi?

Facebook Sayfası

oto kiralama izmir karın estetiği online film izle


Dünya Benzin Fiyatları

24 Ağustos 2012 Yazan  
Kategori EKONOMİ

Yorum yapın PaylaşTürkiye en pahalı benzini kullanan ülkeler listesinde zirveyi zorlarken, benzinin sudan ucuz olduğu ülkelerin başında ise Venezuela geliyor. Devlet Başkanlığını Hugo Chavez’in yaptığı Venezuela’da bir litre benzin 12 cent’e (22 kuruşa) satılıyor. Ucuz benzinde Venezuela’yı sırasıylaMısır, Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn, Libya, Türkmenistan, Kuveyt, Cezayir ve İran takip ediyor. Petrol zengini bu 10 ülkede benzin 33 cent’in (60 kuruş) altında fiyatlarla satılıyor.

İngilizler kazan kaldırdı
Benzin ABD ve Rusya’da 1 doların altında fiyatlarla satılıyor. ABD’de bir litre benzin 99 cent (1.77 TL), Rusya’da ise 1.65 TL. Ukrayna, Tunus, Ürdün ve Belarus’ta da benzin fiyatı 1 doların altında. En pahalı benzini kullanan ülkeler arasında 2.18 dolar’lık (3.89 TL) fiyatla 9’uncu sırada yer alan İngiltere’de ise benzin zamlarına karşı protestolar artıyor. İngilizler benzindeki yüzde 60 oranındaki vergiye isyan bayrağı açarken, Türkiye’de ise benzin fiyatının yüzde 64’ü vergiden oluşuyor.

Akaryakıttan 40 milyar TL vergi
Türkiye, 2011’de akaryakıt vergilerinden 39.2 milyar lira topladı. Akaryakıt satışlarından 27.6 milyar lira ÖTV, 11.6 milyar lira KDV olmak üzere toplam 39.2 milyar lira vergi tahsil edildi. 2011’de toplanan 301.7 milyar liralık toplam vergilerin içinde akaryakıt vergilerinin oranı yüzde 13’e yükseldi.

TÜRKİYE %64  İNGİLTERE %36 

1.463 views

Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

YorumlarYorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!


     
           

|

 

Alexa Rank

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM