Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

2014 KASIM EKONOMi YORUMU

tALTiN YUKSELECEK Mi?

FACEBOOK GRUBUNA KATILIN

   DOLAR   2.21    % 0,33
  EURO   2.76   % -0,05
   ALTIN   85.4   % 0,54
 IMKB  83.248    % +0,48
  PETROL  81.2  % 1
Çılgın Proje Nereden geçiyor

30 Nisan 2011 Yazan  
Kategori EKONOMİ

Proje açıklandığı anda gözler Silivri ve Çatalca’ya çevrildi. Emlak piyasası bir anda hareketlendi. Yıldırım “Zemin etütleri ve sondajları yapılacak ve oradaki zemin yapısına göre güzergâh belirlenecek. Bu bakımdan oralarda yaşayan vatandaşlarımıza hangi noktalar arasından geçeceğini söyleyemiyorum. O yüzden de hiç kimse böyle söylentilere spekülasyonlara kulak asmasınlar sonunda hayal kırıklığı yaşarlar” diye konuştu. Yıldırım, İzmir için çılgın projeyi ise 2 Mayıs’ta açıklayacak. Binali Yıldırım, projeyi sır gibi saklasa da İzmir’in çılgın projesinin bir asma köprü ya da tüp geçit olabileceği belirtiliyor.

962 views

Çılgın Proje Kanalİstanbul

27 Nisan 2011 Yazan  
Kategori Genel

40 kilometre uzunluğunda, 25 metre derinliğinde ve 150 metre genişliğinde bir kanal kazınlıp ortadan kaldırıldığında ortaya 152 milyon metreküp hafriyat çıkıyor. Bu hafriyatın da oradan çıkarılıp boşaltmanın maliyeti yaklaşık 4,5 milyar lira.

Kanalın kaba inşaatının yapımı için ise 7 milyon 875 bin metreküp betonkullanılması gerekiyor. Bunun da maliyeti 788 milyon lira. Yine kullanılacak 1 milyon 395 bin ton demirin maliyeti 2 milyar lira olarak hesaplanıyor. Devamini oku

4.578 views

     
           

|

 

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM