Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

2014 KASIM EKONOMi YORUMU

tALTiN YUKSELECEK Mi?

FACEBOOK GRUBUNA KATILIN

   DOLAR   2.21    % 0,33
  EURO   2.76   % -0,05
   ALTIN   85.4   % 0,54
 IMKB  83.248    % +0,48
  PETROL  81.2  % 1
Dolar Düşmeye Başladı 1.85

12 Ocak 2012 Yazan  
Kategori Döviz Fiyatları

Merkez Bankası’nın art arda yaptığı müdahalelere rağmen çok düşmeyen dolarda yön  aşağı inmeye başladı.Bankalar arası piyasada dolar 30 Aralık’tan beri ilk kez 1,86′nın altına indi. Dolar 1,8530′akadar geriledi. Merkez Bankası dolara doğrudan müdahalelere 30 Aralık’ta 1,91 seviyesinden başlamıştı. Devamini oku

504 views

Doların Fiyatı Çinin Elinde

11 Ekim 2011 Yazan  
Kategori ABD, ASYA

Çinde bulunan 3 trilyon dolarlık rezervi ile Abd tahvili alımını yavaşlattı bir zamanlar büyüme gerçekleştiriken Abd ye Şükran b orcunu ödeyen çin güç dengeleri eline aldıktan sonra yuan ın degeri ve dolar arasında parite nedeniyle,abdgouk savaş yaşamaya devam ediyorbir yandan dünya nın ucuzlayan şirketlerine göz kırpıyor satınalma politikasını sürdüren çinliler süper ucuz firmaları satın almak için kovalıyor  Asya, Afrika, Avrupa ve Latin Amerika’da satın alan,

Piyasa ekonomisinin devam etmesi gerekmesi nedeniyle dolar ve euro rezervi arasında tercih Devamini oku

720 views

Çin Doların Gelecegini belirleyecek

08 Şubat 2011 Yazan  
Kategori EKONOMİ

Soros, Çin’in sermaye hareketlerini sıkı bir şekilde kontrol eden iki bağlı döviz kuruna sahip olduğunu ancak diğer birçok para birimi için cari işlemler ve sermaye hareketleri arasında böyle bir ayrım yapılmadığını bu durumun Çin’in para birimi Yuan’ın sürekli değerinin altında kalmasını sağladığına dikkat çekti.

Soros, Çin’in insanları daha fazla çalışmaya teşvik edecek politikalara sahip olduğunu ve ihracat rakamlarının bunun göstergesi olduğunu da kaydetti.

Çin’in başarısının arkasındaki sırrın bu olduğunu ve bunun diğer ülkeler karşısında kendisine önemli bir avantaj sağladığın söyleyen Soros., “Bu aynı zamanda Çin’i, gelişmiş ekonomileri derinden sarsan son finansal krizden de korudu. Çin için bu süreç sadece ihracatta düşüş yaşadığı bir dönem olarak kaldı” şeklinde konuştu.

DÜĞÜMÜ ÇİN ÇÖZECEK

Dünyanın en büyük yatırımcısı ve spekülatörü kimilerine göre ise hayırseveri George Soros, küresel ekonomiyi tehdit eden kur dengesizliğinde düğümü yine Çin’in çözeceğini söyledi.

Soros, kura yönelik endişelerin kendisini de kaygılandırdığını ve bugün gizli bir kur savaşı yaşandığı söylemlerine katıldığını belirterek, döviz piyasalarının birbirinden faklı ekonıomik ve politik modellerin çatışmaya dönüştüğünü vurguladı.

Çin’in sermaye hareketlerini sıkı bir şekilde kontrol ettiğini ve iki farklı döviz kuruna sahip olduğunu ancak diğer ekonomilerin birçok para birimi için cari işlemler ve sermaye hareketler,i arasında böylebşr ayrım yapılmadığını bu durumun Çin’in para birimi Yuan’ın sürekli değerinin altında kalmasını sağladığına dikkat çekti.

YUAN’IN DEĞERLENMESİ CAZİP GELEBİLİR

George Soros, Yuan’ın değerlenmesinin cazip hale geleceği bir seçeneğin Çin’î uluslararsı işbirliğine sürecini başlatmasına neden olabileceğine de değinerek, ” Çin, kendi sınırları içerisinde uzlaşma sağlayacak bir mekanizmayı zaten geliştirmiş durumda. Şimdi bir adım daha ileriye gidip, küresel çapta bir uzlaşmanın sağlanması sürecine katkıda bulunmalı. Bu girişim, dünyanın geri kalanı tarafından Çin’in yükselişini kabul etme ödülünü de beraberinde getirecektir”.

515 views

     
           

|

 

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM