Hisse Senedi Önerileri | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

Ufo Enerji Maliyeti

Altin Yukselecek mi?

Facebook Sayfası

oto kiralama izmir karın estetiği online film izle


Hisse Senedi Önerileri

22 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Hisse Senetleri

Yorum yapın Paylaşhisse

Hisse senetleri güne alıcılı başlayarak 81.500 direncinin üzerinde başlayarak 82.500 seviyelerini aştı.Türkiye Ekonomisi için gelen derecelendirme notunda oumsuzluk omaması iyi karşılandı.Brent petrol fiyatında yaşanan düşüş cari açıkta gerileme meydana getirecek.ilerleyen yıllardada petrolün 80 dolar seviyelerinde seyretmesi beklenen 110 doar seviyelerine göre % 30 düşüş Türkiyenin enerji sorunu ve ödenen yıllık ortalama 60 milyar dolar faturadan 15 milyar dolar azalarak 45 milyar dolara düşmesi + 15 milyar dolar olumlu yansıyacak.Amerika Ekonomisinde toparlanma ,Çin ekonomisinde ise bir miktar büyümede azalma söz konusu Emtia lardaki sert düşüşlerin devam edecegi beklentisi hakim,Demir fiyatında % 40 lık düşüş ile Türkiye ekonomisinin yatırım maliyeti azalacak.Ortadogudaki karamsar yapı ekonominin en büük tehditlerinden Borsada Aralık ayına girmeden 87000-88.000 seviyelerinin görülmesi bekleniyor.

Dünya borsalarındaki yükselişe paralel İMKB değer kazandı.Altın spekülatüf olarak 1100 al 1200 üstü sat pozisyonu devam ediyor.İhracatta artış ithalatta azalış yaşanması cari açıgı azaltıyor.Ekonomide yavaşlama var.

Temmuz-Ağustos dönemi bütçe performansının güçlü olması ve yılın ilk yarısında ekonominin istihdam yaratmaya devam etmesi piyasalardaki olumlu havayı destekledi.
Asya borsalarında ve Avrupa vadeli piyasalarındaki yükselişe rağmen bugün İMKB’de yatay bir açılış bekliyoruz. Son dönemdeki hızlı yükselişin ardından İMKB’nin biraz soluklanmasını bekliyoruz. Bankalararası piyasada ilk işlemler gösterge tahvilin faizinin %8.08 ile düne göre değişmediğini, avro-dolar döviz kurunun 2,1245 ile Türk lirasına karşı hafif değer kaybettiğini gösteriyor.
Ağustos ayı tüketici güven endeksi yurtiçinde açıklanacak tek veri, uluslararası tarafta ise Euro Bölgesi ödemeler dengesi, ABD’de toplam net yabancı alımları ve Michigan Üniversitesi güven endeksi verileri açıklanacak.

Bernanke Eylül ayı baında  FED’in ABD ekonomisine destek vermeye devam edeceği sözünü tekrarlarken, alınabilecek yeni eylem kararları hakkında net  bir bilgi vermemiti.

2.Ek tevik programlarının Eylül ayındaki FED toplantısında ele alınacağını belirten Bernanke, “daha fazla teşvik için FED’in elinde araçları var ve kullanmaya hazır” demiti

Akçansa 13.90——hedef 16.00
garanti
vakıfbank
halkbank
kozal
bim
petkim
Türktelekom
bjk
banka hisselerinde potansiyel olumlu

Eti yatırım Tekstil Yatırım Şeker Yatırım

 

666 views

Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

YorumlarYorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!


     
           

|

 

Alexa Rank

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM