Neye Yatırım Yapmalı | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

Ufo Enerji Maliyeti

Altin Yukselecek mi?

Facebook Sayfası

oto kiralama izmir karın estetiği online film izle


Neye Yatırım Yapmalı

09 Mayıs 2012 Yazan  
Kategori EKONOMİ

Yorum yapın PaylaşBir çok Takipçimiz tarafından merak edilen Yatırım Tercihi nasıl olmalı,nereden para kazanabilirim,nasıl kar elde edebilirim Sorusunu açıklamaya çalışacagız

Yatırım yaparken Birçok faktörü iyi analiz edilmesi gereklidir.En önemlisi bütçenin belirlenmesi ne kadar paranın yatırım için ayrılabilecegi,alternatiflerin belirlenmesi,yatırım için beklenilecek sürenin göze alınması,uygun şartların oluştugunda yatırımın nakite çevrilmesi ,belirli hedeflerin konulmuş olmasını gerektirir.Bazen yatırım tercihinize risk iştahınıza göre (1 yıl-2 yıl- 10 yıl) beklenilmesi acele edilmemesi,aşırı aç gözlü olunmaması,Sabırlı olunmasının yanında Şans faktörünün unutulmaması gerekir.

En önemli Faktörlerden Biri Ülke Ekonomisinin durumu ve Dünya ekonomisinin durumunun Takip Edilmesi gerekir.

Borsa yatırımcısının Endeksi-Dünya piyasasını-yatırım yapılan şirketin durumu nu çok iyi takip edilmesini -fiyatların makul olmasını -Şirketin piyasa degeri ile borsa degeri arasındaki farkı analiz etmesi gerekir.Kriz ortamından Ekonominin iyileşme ortamı arasında Alınacak hisse senedi Makul sürenin beklenmesi ile çok iyi karlar getirerek en iyi yatırım olabilir.

Dövize Yatırım yapılırken :dolar ise Amerika ekonomisi ve Türkiye ekonomisi,Euro ise Avrupa ekonomisi-Türkiye ekonomisi iyi takip edilmeli oluşan ekonomik problemlerin döviz in fiyatını degiştirecegi unutulmamalıdır.

Döviz Yatırım ını ülke Ekonomisi açısından Yanlış Seçim oldugu için etik olmadıgınıda belirtmemizdede fayda vardır.

Altın-Gümüş-Bakır …Emtialar Kullanımına ihtiyaca-Spekülayon güdüsü ile ülkelerin talebi ile İniş-Çıkış sagladıgı Ülke Ekonomilerinde yaşanan Problemlerde Dünya ekonomisinde oluşan kaygılarda aşırı taleplerle karşılaşabilmektedir.

Emlak Yatırımı Emlak yatırımı yapılması hedefleniyor ise Emlak ın Konumu,büyüklügü,ulaşım faktörleri,altyapısı,şehire uzaklıgı yakınlıgı,fiyatı,kredi kullanılacak ise toplam maliyet in net olarak çıkarılması -Kira amaçlı yatırım ise getirisinin araştırılması gereken faktörlerden en önemlileridir.

Arsa yatırımı yapılırken Alınacak arsanın Konumu-Şehire yakınlıgı ve çevrede oluşan yapılaşma-ulaşım-imar durumu-kaks-gabari…..

Tarla yatırımı konumu-imar durumu-hisseli olup olmadıgı-Bölgenin konut sektörüne yakınlıgı ile konut amaçlı mı yada tarım amaçlı mı alındıgının belirlenmesi-İlgili kurumlardan sorularak imar ile ilgili bilgilerinin net olarka ögrenilmesi gereklidir.

Uzun vadede iyi fiyattan ve iyi bölgeden alındıgı takdirde Eniyi yatırım

İleride olmaı beklenen gıda problemlei dünya ülkelerinin tarım arazi arayışları uzun vadede gelecegin en popüler yatırım tercihi olacak

Faiz yatırımı en risk siz olmasında ragmen ülke ekonomisine katkı saglamayan fazla getirisi olmayan tercih edilmemesi gereken yatırımdır.

Ticari Faaliyetler işyeri açma-Franchsing……vs  bütçe – hedefin dogru seçimi-uygun bölge-….

693 views

Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

Yorumlar


1 Yorum yapılmış "Neye Yatırım Yapmalı"

  1. Hakan ERGEN demişki 31 Mayıs 12 05:41 

    Şimdiye kadar bu tarz yorumlardan işe yarar bir bilgi çıktığını görmedim. Bu yazı da aynı kategoride maalesef.

    Ekonominin, uzmanları tarafından bile bu kadar az anlaşılması ve tahmin edilebilmesi ne acı…

Yorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!


     
           

|

 

Alexa Rank

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM