Ptt çalışma saatleri | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

Ufo Enerji Maliyeti

Altin Yukselecek mi?

Facebook Sayfası

oto kiralama izmir karın estetiği online film izle


Ptt çalışma saatleri

24 Eylül 2011 Yazan  
Kategori MEMUR

Yorum yapın PaylaşNormal Mesai Saatleri: 0830-12:30 13:30-17:30 Genellikle Bazı posta dagıtımlarda cumartesi çalışabilmekte Tam olarak haftasonu çalışan ptt listesi aşagıdan siteden görebilirsiniz.PTT Genel Müdürlüğü Posta ve Telgraf Dairesi Başkanlığı çıkardığı genelge ile İzmir’de 26 Adet PTT Merkez Müdürlüğünün karlılığı artırmak amacıyla Cumartesi günleri 8.30-17.30 saatleri arasında çalışmasına karar verdi.

http://www.ptt.gov.tr/index.dyn?wapp=pttWorkshops_tr&ilce=SANCAKTEPE&city=341&open=2&cid=40&bid=9

İzmir ilindeki 26 merkez Çalışanları bu uygulama ile haftada 6 gün çalıştırılıyordu.İzmir Şubemiz bahse konu uygulamanın hukuka aykırı olduğu iddiasıyla İzmir 2. İdare Mahkemesinde yürütmeyi durdurma talepli dava açtı.

İzmir Şubemiz açmış olduğu davada yürütmeyi durdurma kararı almıştır. Dava esastan sürmektedir.Kararda, Cumartesi günlerinin memurların hafta sonu tatili olduğu ve Posta Telgraf Dairesi Başkanlığı ile  İzmir PTT Başmüdürlüğünün alacağı  kararla  memurları Cumartesi günleri çalıştıramayacağı dolayısıyla bahse konu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiştir.30 gün içinde mahkeme kararını uygulaması gerekmektedir.

Sendikamız, PTT Genel Müdürlüğünde yasalara aykırı olarak emekçilerin hafta sonu fazla çalıştırıldığı, Ayda 4 gün fazla çalıştırma karşılığında 40 TL gibi komik bir ücretin ödendiği ve bu uygulamanın kabul edilemez olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.

Sendikamız sözleşmeli çalışanların 399 sayılı KHK’de belirtildiği koşullarda çalıştırılması gerektiğini ve Cumartesi Çalışması yaptırılacak memurlara maaşlarının %15’ine kadar ödeme yapılmasını talep etmektedir.

Bahse konu yürütmeyi durdurma kararı PTT emekçilerinin Kuralsız ve yasalara aykırı fazla çalıştırılmasına karşı önemli bir adımı ifade etmektedir.

Şu anda İzmir ile sınırlı olan bu kazanımı tüm PTT işyerlerine yaymak temel amacımızdır.

SÖZLEŞMELİ ÇALIŞANLARIN FAZLA ÇALIŞTIRILMASINI DÜZENLEYEN 399 KHK  MADDESİ:

Fazla Çalışma ve Diğer Ödemeler
Madde 30 – Sözleşmeli personele;

a) Zorunlu ve istisnai hallere münhasır olmak üzere, normal çalışma saatleri dışında veya tatil günlerinde yaptırılacak fazla çalışmalar karşılığında bütçe kanunlarında belirlenen miktarlarda saat başı fazla çalışma ücreti ödenir. Ancak aylık olarak, fazla çalıştırma yaptırılacak personel sayısı kurumun sözleşmeli  personel sayısının % 5′ini; personel başına ödenecek fazla çalışma ücreti toplamı da ilgililerin temel ücretlerinin % 15′ini geçemez.

2.301 views

Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

YorumlarYorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!


     
           

|

 

Alexa Rank

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM