Sahte Pirinç e Dikkat | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

Ufo Enerji Maliyeti

Altin Yukselecek mi?

Facebook Sayfası

oto kiralama izmir karın estetiği online film izle


Sahte Pirinç e Dikkat

01 Nisan 2017 Yazan  
Kategori EKONOMİ

Yorum yapın PaylaşÇinliler Pirinçe El attılar,Sahte pirinç yapıp kar a dönüştüren çinliler halk saglıgıyla oynuyor.Bir çok ülkeye bu ürünleri ihraç eden Çin Türkiyeye ihracata başlaömadıgı belirtiliyor.Koku sorunu olmayan gerçek pirinçle karıştırarak ta satmayı hedefliyorlar.

1.)Sahte pirinçlerin içine pirinç nişastası reçine gibi sentetik maddelerle bir araya getirerek (plastik maddeler) katılıyor.

2.)pirinci suya bırakmaktır. Gerçek pirinçler şişip suyun dibine batarken, sahte pirinçler yani plastikler suyun üzerinde yüzer hale gelecektir.

3.)Bir yemek kaşığı pirinci havanla ezin, eğer bembeyaz bir toz ortaya çıkıyorsa pirinç sahte değildir. Ancak sarı renkte bir toz bırakıyorsa bu pirincin sahte olduğu anlamına gelmektedir.

4.)Normal kalitede bir pirinç, bu tür şartlarda mutlaka küflenir.Sahte pirinç Küflenmiyor.

5.)Biraz pirinci çakmak ya da kibritle yakmayı deneyin. Eğer birden alev alırsa, bilin ki sahtedir.

video

http://www.ahaber.com.tr/webtv/dunya/plastikten-sahte-pirinc-yapiyorlar

60 views

Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

YorumlarYorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!


     
           

|

 

Alexa Rank

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM