Newyork | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 2

 •           BIST 101.762            Dolar 5.8030            Euro  6.4577             Altın 
 • En Az Yakan Arabalar  

    Hisse Senedi Onerileri

  Ufo Enerji Maliyeti

  Altin Yukselecek mi?

  Ekonomistim - Facebook

  
  ABD Ye Yılda 60 milyon turist

  19 Mart 2011 Yazan  
  Kategori EKONOMİ

  ABD’ye gelen turistlerin  çoğunluğuFransa, Brezilya, Güney Kore, Avustralya,İtalya, Çin ve Hindistan

  ABD Ticaret Bakanlığı’na bağlı Turizm Bürosu’nda uzman Dick Champley, geçen yıl en çok Çinli turist sayısında artış olduğuna dikkat çekerek, geçen yıl ülkeyi ziyaret eden Çinli turistlerin sayısının bir önceki yıla göre yüzde 53 oranında arttığını ve 810 bin 738 Çinlinin ülkeyi ziyaret ettiğini belirtti.

  ABD’ye geçen yıl 1,1 milyon Güney Koreli’nin, 1,2 milyon Brezilyalı’nın geldiğini ifade eden Champley, Güney Koreli turist sayısının geçen yıl 2009’a göre yüzde 49, Brezilyalıların sayısının ise yüzde 34 arttığını kaydetti.

  Turizm sektörünün ülkenin ekonomik toparlanmasında önemli bir rol oynadığıbelirtiliyor.

  Seyahat ve turizm sektörünün ekonomik büyüklüğünün yaklaşık 1 trilyon 300 milyar dolar olduğu ifade ediliyor.

  Sektör, yaklaşık 7,8 milyon kişiye istihdam sağlıyor.

  575 views

  Newyork Borsasını Almanlar İstiyor

  11 Şubat 2011 Yazan  
  Kategori DÜNYA

  New York Menkul Kıymetler Borsasının, Alman anonim şirketi Deutsche Börse AG ile 25 milyar dolarlık bir birleşme anlaşmasına yakın olduğu belirtilerek, anlaşmanın gerçekleşmesi halinde New York’un dünya finans sahnesinde oynadığı rolde azalma olacağı yorumu yapıldı.
  Öte yandan New York Borsasının Deutsche Börse AG ile birleşmesi ve buna düzenleyici kuruluşların onay vermesi durumunda, dünyanın en büyük borsasının da ortaya çıkacağı bildirildi. Devamini oku

  833 views

  
       
             

  |

   

  Alexa Rank

  Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

            Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                             Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM