Altın Fiyatı Nasıl olacak | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 2

 •           BIST 101.762            Dolar 6.7830            Euro  7.4722             Altın 
 • En Az Yakan Arabalar  

    Hisse Senedi Onerileri

  Ufo Enerji Maliyeti

  Altin Yukselecek mi?

  Ekonomistim - Facebook

  
  

  Altın Fiyatı Nasıl olacak

  27 Ocak 2013 Yazan  
  Kategori EKONOMİ

  Yorum yapın Paylaş  Altın fiyatları Hedge fonların% 50 den fazla  altın yatırımlarını azalttı.Altına yatırım konusunda bir çok uzman olumsuz açıklamalar yapmaya devam ediyor.Soros Fund Management, altın destekli en büyük fon olan SPDR Gold Trust´taki yatırımını  yüzde 55 azaltarak 600 bin hisseye çekmişti.

  Bacon’nun Moore Capital şirketi tarafında ise SPDR fonundaki tüm payını sattı .

  artış beklenirken Uluslarası talep ve rağbet görmemesi üzerine destek noktalarını geriye doğru kırmaya başladı.1925 dolar seviyesini gören altın 1750 dolar seviyelerinde uzun süre beklemişti.Merkez bankaları Altın alımlarını azaltması,Hedge fonlarını borsalara yönelmesi ile güçlü altın talebi tam tersine döndü.

  2012 başlarında uluslarası 4-5  bankanın 2500 dolar hedefleri ile Fon yöneticileri 1900 dolarlardan satış gerçekleştirerek 1 yıl içinde %60-70 arası kar elde ederek.Borsa lara yönelmesine neden oldu.Borsalarda da bir şişkinlik oluştu.

  Altın için biraz beklemek- Destek oluşmasını ve talep gelmesi ni beklemek mantıklı olacak gibi……

  Dolar Ve Euro da Uzun seneler Türkiye ekonomisinde Bir Kırılma meydana gelmez ise artış beklenmiyor

  Hindistan Altına vergi koyması nedeniyle Hindistan piyasası durgunluk yaşamaya devam ediyor.Merkez bankaları Yeni Alımlar Gerçekleştirmiyor.İmf Altın varlıklarında azaltma gerçekleştirdi.

  Altın fiyatları Ons 1920 dolar seviyelerini Gram fiyatı 112 tl seviyelerinden Hızlı bir düşüşle % 20  92 tl -1608 ons düzeylerine Geriledi.

  İsrail-iran Gerginligi , avrupa ve amerika Krizi Artık altına Doping Olmuyor..Fon Yöneticileri-İmf-Merkez Bankalarında olacak altın talebini Dikkatle Takip edebilirsiniz.

  Ucuzlamayı Fırsat bilen büyük yatırımcı Diger yatırım araçlarında Kazançlarını Elde ettikten sonra Altına % 10-15 arası bir ivme kazandırıp tekrar çıkacaktır Altında 2013 gram fiyatı 92-96 tl,2014 fiyatı 92-98 tl arasında değişecegi için Altın yatırımını 95 tl ve üstü seviyelerden alım yapmamanızı Öneriririz..

  Konut Kredilerinde Oluşan Düşüş Konut alımını cazip hale getirdi.Uygun Topraktan yada proje aşamasında karlı yatırımları degerlendirilmesini öneriyoruz.

   

  2011 YILI OCAK AYI  ALTIN  YORUMLARI    Piyasa Nasıldı ?

   

  HSBC Başekonomisti Paul Bloxham Altın fiyatları 2012’de ortalama olarak 2.025 dolar seviyelerindeseyretmesi,ilerleyen  5 yılda altın fiyatının abd-avrupa adımlarına göre 1.500 dolar seviyelerine ineceği bekliyor.

  Bu Seviyelerin Türkiyede 2012 de Altının Gramını doların fiyat seyrine göre 1,85 seviyesinde

  Altının Gramı               125 tl

  Çeyrek altın                  200

  Cumhuriyet altını   800 tl

  Euro Bölgesi’ndeki gerilim ve gelişmeler izlenecek  altında bir miktar toparlanma yükseliş bekleniyor.Altın Yunanistan ve Avrupa Bölgesinden gelecek haberlerle Artış Saglıyor.

  ABD-FED ile Avrupa Merkez Bankaları Ortak Hareket edecegini Belirtmesinden Sonra Altın 1925 dolar seviyelerinden geriye dogru  hareket etti,

  Euro-Dolar Tarafından Gelecek Kötü Haberlerle Altın Rakip olmaya Devam edecektir.Euro yu Kurtarma Paketi Yunanistan…. Aşılırsa,Abd Tasarrufa Kurtarma Paketlerine Başladı,AltınınAteşi İnmesi Tüketicilerin Dövize Yönelimiyle  altına Talep Azalacak

  Kısa Sürede Yunanistan sorunu Ve Avrupa Bankacılık Probleminin 2011 Sonuna Dek Sürecege benziyor.

  Yunanistan’ın, 110 milyar Euroluk kurtarma paketinin 8 milyar Euroluk 6’ıncı diliminin serbest bırakılması, bu ülkenin paket karşılığında kabul ettiği şartları yerine getirmesine bağlı bulunuyor.

  Yatırımcıların Avrupa ve Amerika da bulunan Borç Krizi Nedeniyle Altına Yönelişi,Merkez ;bankalarının Altın toplamasıyla Başlanan Altının Yükseliş Trendi,Gelen Yunanistan-Portekiz-İspanya,Japonya Nükleer Santrali,abd Temerrüde Düşme Problemi,Arap Baharı…altını Tırmandırdı.2000 Seviyeleri Test Edip toparlanma Haberleri Sonrası Yatırım aracı olarak kendinden vazgeçirmesi,

  Ülkelerin boç krizlerini Yönetmesi,Merkez Bankalarının Faiz Yükseltmesi,Diger Yatırım Araçlarının Cazibesi Artana Kadar bu 2011 in Altının 1700 dolar ın altına Düşmeyecegini Göstermekte

  Hindistan Merkez Bankası’nın faizleri yükseltmesinin Hintli tüketicilerin değerli metale olan fiziki talebin azaltacağını düşünerek, altın pozisyonlarını kapattı.

  Ortadogu ve Libya Krizi Güven li Liman Görülen altının gramını 110 tl lere kadra Taşıdı

  Gelelim Türkiye Tarafına Dolar Türkiyede İşler İyiye gidiyor İşsizlik %9,3 Seviyelerine İlk Çeyrekte Büyüme 11,6,2.çeyrekte 8.8 lik büyüme Cari Açık Azaltıcı Politikalar,İthalata Gümrük vergileri Türk ekonomisini Çok İyiye gittiginin göstergeleri Döviz Fiyatları Yüksek Seyretmesi 1.80-Euro 2.45 Seviyeleri Liranın degerinin Düşük oldugunu amacın İthalat ın Azaltılması -İhracatın Artırılarak cari açık Nedenli Fiyatlar Oldugu Altının 1.80*1.770 Düzeyleri İle 1.70*1770 Degeri Arasında Yüzde 6 fark Olması İç Piyasada Altının Degerinin 105 liralardan Doalrın Düşmesiyle 97 lira lara taşıyacagı aşikardır.

  Altın Poziyonları Avrupa-Abd ,Uzakdogu Ülkelerinin Yatırım Talebine Odaklanmış Bu ülkelerden gelecek haberlerle Yolunu Bulmaya devam edecegi Kısa Sürede Krizin aşılmasının Mümkün olmaması görünmemesi nedeniyle 2011 kapanışa kadar beklemek gerektigi kanısındayız.Gelebilecek İtalya-İspanya Krizi İle Altın 2000 doları Çok kısa sürede Kıracaktır.

  Altın fiyatları Hedge fonların% 50 den fazla  altın yatırımlarını azalttı.Altına yatırım konusunda bir çok uzman olumsuz açıklamalar yapmaya devam ediyor.Soros Fund Management, altın destekli en büyük fon olan SPDR Gold Trust´taki yatırımını  yüzde 55 azaltarak 600 bin hisseye çekmişti.

  Bacon’nun Moore Capital şirketi tarafında ise SPDR fonundaki tüm payını sattı .

  artış beklenirken Uluslarası talep ve rağbet görmemesi üzerine destek noktalarını geriye doğru kırmaya başladı.1925 dolar seviyesini gören altın 1750 dolar seviyelerinde uzun süre beklemişti.Merkez bankaları Altın alımlarını azaltması,Hedge fonlarını borsalara yönelmesi ile güçlü altın talebi tam tersine döndü.

  2012 başlarında uluslarası 4-5  bankanın 2500 dolar hedefleri ile Fon yöneticileri 1900 dolarlardan satış gerçekleştirerek 1 yıl içinde %60-70 arası kar elde ederek.Borsa lara yönelmesine neden oldu.Borsalarda da bir şişkinlik oluştu.

  Altın için biraz beklemek- Destek oluşmasını ve talep gelmesi ni beklemek mantıklı olacak gibi……

  30.516 views

  Be Sociable, Share!
  Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
  Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
  TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

  Yorumlar

  
  4 Yorum yapılmış "Altın Fiyatı Nasıl olacak"

  1. mahoni demişki 06 Eylül 11 10:48 

   gerçekten çok doğru tahmin yapmışsınız tebrik ederim.

  2. hüseyin demişki 14 Aralık 11 16:01 

   Son günlerdeki düşüş devam eder mi acaba ?

  3. hüseyin demişki 14 Aralık 11 16:02 

   Uzun vadede çok mantıklı tahminler,tebrikler

  4. admin demişki 16 Aralık 11 07:38 

   teşekkürler hüseyin bey

  Yorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!

       
             

  |

   

  Alexa Rank

  Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

            Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                             Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM