Altında Beklenti,Altın Hedefi | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 1

En Az Yakan Arabalar  

  Hisse Senedi Onerileri

Ufo Enerji Maliyeti

Altin Yukselecek mi?

Facebook Sayfası

oto kiralama izmir karın estetiği online film izle


Altında Beklenti Altınin Hedefi

07 Mart 2012 Yazan  
Kategori Altın Fiyatları, altın yorum

Yorum yapın PaylaşAltında Beklenti, Altın Hedefi Yatırımcılar tarafından Dikkatle izleniyor.Piyasalardaki gelişmeler Altında sert hareketlere devam edecegini haberlere odaklanmak gerektigini gösteriyor.İran gerginligi (Petrol fiyatları ) ve Avrupa Krizi bitmedi.Altın Diger yatırım Araçları gibi Online olarak ,Hızlı bir şekilde Alınıp satılabilen,Bunun yanında Dünya piyasasında  Kaldıraç sistemi ile yatırımcıların gelirlerinden fazla miktarda alım yapabilmesi ile birlikte spekülatif  işlem aracı haline geldi.

Yunanistan ın suni çözümü ile Altın Deger kaybetti.Yunanistanın bu yardım paketinin Yetmeyecegi Çözüm olmayacagı kesin gibi.

Altın 1700-1800 dolar arası Alış satış yapılarak son 3 ayı geçirerek Altını 1700 dolardan alan 1780 dolardan Satarak % 5 kar elde etti.Avrupada-Abd De yıllık Faiz oranlarına denk gelen bir rakam Altında 7-10 gün içinde kazanılması yüksek kazanç oluşturuyor.

Dünya Altın Konseyi, 2012’de altına olan güçlü yatırımcı talebinin sürmesini bekliyor.

Hindistan’ın altın ithalatının Şubat’ta sıkı likiditeve düşen talepten dolayı yıl bazında %50 düşüşgösterdi

Altının Hedefi

İran-israil-Amerika gerginligine petrolün 123 dolar seviyesine Yükselmesi ve yatırımcıların Amerika Seçimlerine Kadar Obama nın Piyasalarda olumsuzluk istemeyecegi ve bunun sonucu olarak Borsalarda Artış yaşanması ve dengeli dolar fiyatına odaklanmış görünüyor.

Altında Yatırımcılar yüksek karlar elde etti ve bir miktar geriye çekilmiş gibi görünüyor.Gelişmelerin takip edilmesi  ile sert hareketlerine devam etmesi beklenebilir.

HSBC Başekonomisti Paul Bloxham Altın fiyatları 2012′de ortalama olarak 2.025 dolar seviyelerinde seyretmesi,ilerleyen  5 yılda altın fiyatının abd-avrupa adımlarına göre 1.500 dolar seviyelerine ineceği bekliyor.

Bu Seviyelerin Türkiyede 2012 de Altının Gramını doların fiyat seyrine göre 1,85 seviyesinde

Altının Gramı               125 tl

Çeyrek altın                  200 tl

Cumhuriyet altını   800 tl

Euro Bölgesi’ndeki gerilim ve gelişmeler izlenecek  altında bir miktar toparlanma yükseliş bekleniyor.Altın Yunanistan ve Avrupa Bölgesinden gelecek haberlerle Artış Saglıyor.

ABD-FED ile Avrupa Merkez Bankaları Ortak Hareket edecegini Belirtmesinden Sonra Altın 1925 dolar seviyelerinden geriye dogru  hareket etti,

Euro-Dolar Tarafından Gelecek Kötü Haberlerle Altın Rakip olmaya Devam edecektir.Euro yu Kurtarma Paketi Yunanistan…. Aşılırsa,Abd Tasarrufa Kurtarma Paketlerine Başladı,AltınınAteşi İnmesi Tüketicilerin Dövize Yönelimiyle  altına Talep Azalacak

Kısa Sürede Yunanistan sorunu Ve Avrupa Bankacılık Probleminin 2011 Sonuna Dek Sürecege benziyor.

Yunanistan’ın,Kurtarma işlemi Geçiçi olarak İşe yaradı ama Kurtarılamadı ileriki günlerde tekrar ortaya çıkacaktır.

Avrupadan Gelebilecek irlanda- İtalya-İspanya Krizi İle Altın 2000 doları Çok kısa sürede Kıracaktır.

Hindistan Merkez Bankası’nın faizleri yükseltmesinin Hintli tüketicilerin değerli metale olan fiziki talebin azaltacağını düşünerek, altın pozisyonlarını kapattı.

Ortadogu ve Libya Krizi Güven li Liman Görülen altının gramını 110 tl lere kadra Taşıdı

Gelelim Türkiye Tarafına Dolar Türkiyede İşler İyiye gidiyor İşsizlik %9,3 Seviyelerine İlk Çeyrekte Büyüme 11,6,2.çeyrekte 8.8 lik büyüme Cari Açık Azaltıcı Politikalar,İthalata Gümrük vergileri Türk ekonomisini Çok İyiye gittiginin göstergeleri Döviz Fiyatları Yüksek Seyretmesi 1.80-Euro 2.45 Seviyeleri Liranın degerinin Düşük oldugunu amacın İthalat ın Azaltılması -İhracatın Artırılarak cari açık Nedenli Fiyatlar Oldugu Altının 1.80*1.770 Düzeyleri İle 1.70*1770 Degeri Arasında Yüzde 6 fark Olması İç Piyasada Altının Degerinin 105 liralardan Doalrın Düşmesiyle 97 lira lara taşıyacagı aşikardır.

Altın Poziyonları Avrupa-Abd ,Uzakdogu Ülkelerinin Yatırım Talebine Odaklanmış Bu ülkelerden gelecek haberlerle Yolunu Bulmaya devam edecegi Kısa Sürede Krizin aşılmasının Mümkün olmaması görünmemesi nedeniyle 2011 kapanışa kadar beklemek gerektigi kanısındayız.Gelebilecek İtalya-İspanya Krizi İle Altın 2000 doları Çok kısa sürede Kıracaktır.

1.041 views

Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

Yorumlar


1 Yorum yapılmış "Altında Beklenti Altınin Hedefi"

  1. falcon demişki 07 Mart 12 10:19 

    Altın yatırım aracı olmaktan çıkmıştır, çok iyi anlıyosanız ancak al-sat la kazanabilirsiniz

Yorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!


     
           

|

 

Alexa Rank

Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

          Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                           Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM