En iyi yatırım 2017 | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 2

 •           BIST 101.762            Dolar 6.8252            Euro  7.5798             Altın 
 • En Az Yakan Arabalar  

    Hisse Senedi Onerileri

  Ufo Enerji Maliyeti

  Altin Yukselecek mi?

  Ekonomistim - Facebook

  
  

  En iyi yatırım 2017

  18 Ocak 2017 Yazan  
  Kategori EKONOMİ

  Yorum yapın Paylaş  İç piyasada Siyasi belirsizliklerin yaz aylarında azalması ile yatırım artışı bekleniyonlanacak.r,İhracat artışı ,İthalat mallarının iç piyasada üretimi istegiyle Üretim artacaktır,Doların artıran etmenleri durdurarak yerli para birimleriyle ticaret Abd Trump ın vaatleri ile yatırım harcamalarını artıracak Mart nisan aylarında Ekonominin Seyri Borsalarda yatırım yapılıp yapılmayacağını belirlemeye yardımcı olacak


  2017 de temkinli olmak gerekiyor.Japonya nın yenin degerini düşük tutması ihracata önem verecegini göstermekte,Çinde büyüme %6 düzeylerine gerilemesi beklenmekte,Ülkelerin çogunda enflasyon oluşmakta enflasyonla büyüme görülecek,Kömür den enerji ve yenilenebilir enerji üretimi artıyor.Petrol talebi Asya kıtasında yogunlaşırken (kamyon-Uçak ) Avrupada azalacak,Abd kayagazı üretimi ile ihtiyacını karşılarken ihracat yapabilir seviyeye ulaştı.Dünya Ekonomisinin Canlılığını Geçen 2 yılda  Ülkelerin aşırı borç batağı iflas etmekte olan ülkelerin durumu nedeniyle , Abd ekonomisinden kaynaklanan Faiz artırımı beklentisi ve Ülkelerin Aşırı borçları nedeniyle Dünya ekonomisi 2015 te %2,5 büyümesinin ardından 2016 yılında % 3 e yakın büyümesi bekleniyor,Büyümeyi tetikleyen ülkelerin başında % 7 seviyelerinde yükselen Çin ekonomisi ,Hindistan başı çekmekte Avrupa ekonomisi kötü durumunu sürdürüyor,Abd de toparlanma mevcut,Avrupa nın petrol talebi azalacak Asya da devam edecek Petrol fiyatı 2020 sonrası petrole ihtiyaç duymayan otomobil projeleri nedeniyle talebi gerilemeye devam edecek.

  Dolar fiyatı Faiz artırımıyla Canlılığını koruması bekleniyor.Tüm Dünya ülkeleri karşısında Değer kazanacak, İç piyasada 3,70 altına görmesi zor görünüyor.

  Konut yatırımı :Konut piyasasında Şişkinlik olmasına rağmen yıllık Evlilik artışları ve Yabancılara vatandaşlık teşviki ,Maliyet artışları gibi etkenlerle Konutlarda %10 dolaylarında artış bekleniyor.

  2015 yılında ispanya Yunanistan İrlanda….vs ülkelerin borç batagında olması avrupa ülkelerinin Borçları Büyümeyi engelleyen en büyük etkenlerden oldu .Borç batağında bir çok ülke bulunmaya devam ediyor.

  2017 yılında Abd korumacı Politika sürdüreceği Trump ın Açıklamalarından Belli ,Doların Değer kaybetmesi Zor görünüyor, Euro Avrupa nın Durumu nedeniye Fazla Artış Göstermesi beklenmiyor.

  Dünya Ekonomisinde oluşacak canlanmalar borsaları hareketlendirmesi bekleniyor.

  Altın fiyatı Dolara endeksli olması nedeniyle Ortalama kazanc sunmaya devam edecek.

  2017 yatırım tercihi                   2017 yıl sonu

  %                                         Beklentisi

  Borsa                       30                                       92000

  Dolar                       40                                       3,90-3,95

  Euro                       —                                         4.00

  Altın gr                  30                                          150 tl ( 1200 dolar  ons fiyatı)

  Petrol                    —–                                     50 dolar

  Degerlenme potansiyeli olacak yerlerden arsa yatırımı avantajlarını degerlendirmek en karlı yatırım olacaktır,Tarla yatırımı yaparken imara açılma potansiyeli olan büyük arazileri tercih etmelisiniz.

  454 views

  Be Sociable, Share!
  Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
  Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
  TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

  Yorumlar

  

  Yorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!

       
             

  |

   

  Alexa Rank

  Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

            Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                             Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM