Rotschild ailesi Kimdir | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 1

 •           BIST 101.762            Dolar 5.7603            Euro  6.4182             Altın 
 • En Az Yakan Arabalar  

    Hisse Senedi Onerileri

  Ufo Enerji Maliyeti

  Altin Yukselecek mi?

  Ekonomistim - Facebook

  

  Rotschild ailesi Kimdir

  21 Mart 2017 Yazan  
  Kategori EKONOMİ

  Yorum yapın Paylaş  Uluslararası finans da Rotschild kadar zengin ve  etkili olduğu düşünülen aile yoktur. Tüm Dünya Yöneticilerini Devlet Başkanlarını Kullanabilecek Güçleri vardır.Savaşlara Sponsor olmuş Birçok Suikastte aprmakları oldugu Söylenir.

  Frankfurtlu bir tüccar olan Anselm Moses Bauer, o dönemlerde rehincilik, tefecilik, antikacılıkyapıyordu Yahudilerin ,toplum içinde meslek bakımından kısıtlamalar vardı.

  Mayer Amschel (Rotschild) ise, bu aileyi bir topluluk haline getirerek fark yaratmıştır. Salgın bir hastalık yüzünden tüm ailesini kaybeden Mayer Amschel, 13 yaşından beri tek başına yaşar.. Bir bankada işe başlayarak hızlı yükselir.

  Beş oğlu  vardır.Rotschild, ‘kızıl kalkan’ anlamına gelir.

  Avrupada o dönem, savaşlarda kiralık askerler çok yaygındır. Prens 4. Wilhelm’in  ülkeden kaçtı ve kaçarken o dönem tam $ 3.000.000 parayı ona emanet etti.

  Prens’in bıraktığı $ 3.000.000, Amschel tarafından çocuklarına paylaştırılmıştır. Kızlarına ise az bir miktarını vermiştir. Kendisi, kadın erkek eşitlği düşüncesine sahip olmayan birisiydi, kadınların tek misyonu politik evlilikler yapmaktı, ilerleyen dönemde ise ‘aile için evlilik’, ailenin sermayesini ve gizliliğini korumak adına sık sık gerçekleşecekti.

  Amschel Mayer Rotschild, oğullarını Avrupanın beş büyük başkentine gönderdi.

  Rotschild ailesinin kuralları şu şekildedir,

  1-) Ailenin en büyük erkeği servetin ve ailenin lideri olacaktır.

  2-) Kuzenler arası evlilik. Aile servetinin dışarı çıkmaması için ön koşuldur.

  3-) Aile servetinin gizli tutulması ve bölünmemesi. Onun için bu aileyi 500 zengin listesinde asla göremezsiniz.

  4-) Aile içi ortaklıklar kurulmuş ve bu ortaklıklar M.A. Rothschıld and sons çatısı altında toplanmış ve Londra’dadır.

  Tek dünya devleti felsefesine paralel bir ‘Milletler Cemiyeti’ düşüncesi oluşuyordu. Rotschild ailesi bu fikri çok beğenmişti, ‘bir dünya devletinin’ kaçınılmaz olduğunu düşünüyorlardı.

  Savaşları finanse etmek, şüphesiz yalnızca ‘korkunç bir sermaye’ ile mümkündür. Rotschild ailesinde ise bu kudret vardı, henüz Prens’in efendisiyken Avrupa asker kiralama piyasasını çok iyi öğrenen aile, ülkeler arasındaki ilişkileri sıkı bir şekilde takip etti, bazense yönlendirdi.

  Rotschild tarafından finanse edildiği iddia edilen savaşlar şu şekildedir;

  Napoleon ile İngiltere arasındaki Waterloo Savaşı’nda iki taraf da yüksek faizle finanse edildi.

  Kırım Savaşı için Osmanlı’ya 600.000 sterlin verildi. (Aynı zamanda Osmanlı’ya dış borç veren ilk aile)

  Adolf Hitler’in güçlenmesi ve silanlanmasına yardım edildi.

  1918 Bolşevik İhtilali sonrasında Çar’ın idamının ardından isyancılarla ilk görüşme yapılarak, Hazar petrolleri için anlaşma yapıldı.

  Rus-Japon Savaşı için zemin hazırlandı, o dönem bir gazeteci şöyle yazıyordu, ‘Rusya savaşmak istemiyor, Japonya da savaşmak istemiyor. Öyleyse neden bu savaş gerçekleşiyor?’

  Afrika’da birçok savaş ve devrim sonucunda bir milyon kişi hayatını kaybetmiştir, bu yaşananların arkasındaki en önemli sebep yeraltı zenginliğidir. Rotschild ailesinin, dünyadaki yer altı kaynaklarının % 40’ına sahip olduğu iddia ediliyor
  İngiltere-Prusya ittifakı ile Fransa arasında gerçekleşen Waterloo Savaşı’nda iki tarafın da yüksek faizlee Rotschild tarafından finanse edildi savaşın bir başka özelliği de ailenin insanları yanlış yönlendirerek borsa üzerinden inanılmaz bir kar elde etmesidir.

  O dönemde, savaşları takip etme imtiyazı Yahudilere verilmiştir, Rotschildler ise, Avrupanın beş büyük kentinde ciddi bir nüfuz edindiği için iletişimleri kolay olmaktadır.

  Rotschild’ı takip edenler ters köşe oluyor

  Borsada Waterloo Savaşı esnasında, büyük spekülatörler Rotschild’lerin hareketlerini takip etmektedirler. Bunun bilincinde olan aile, ellerindeki tüm hisseleri satmaya başlar. Bu da, savaşı Napoleon’un kazandığına yorulur ve herkes tüm hisselerini satar, bu esnada hisse fiyatları da dibe inmektedir.

  Rotschild, el altından düşük fiyatlı tüm hisseleri toplar, savaşı İngiltere kazanmıştır. Ellerindeki kağıtların değeri, kat be kat yukarı çıkacaktır.
  Prens’ten kalan 3 milyon dolar, günümüzde nasıl ‘trilyon dolar’lara ulaştı?

  Ailenin servetini ciddi biçimde artıran, ‘borsa oyunu’nun arkasındaki kişi Nathan Rotschild, aile servetini 5 yılda 3 milyon dolardan 7 milyar dolara çıkarmıştır. Bundan dolayı bir finansal deha kabul edilir.

  Sonraki dönemlerde de yüksek faizli borçlar, her başkentteki yapılanma sebebiyle değişen olaylara göre yapılan ticaretler serveti artırarak götürmüştür.

  Toplam servet, 1937’de ABD GSMH’sinin 2 katı

  1937 yılında ABD başkanı Roosevelt’in mağlubiyetiyle borsadan yine ciddi anlamda para kazanmış ailenin serveti 500 milyar dolara, yani ABD toplam GSMH’sinin 2 katına çıkmıştır.

  Günümüzde ise tahminler 3 trilyon dolar civarındadır.

  196 views

  Be Sociable, Share!
  Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
  Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
  TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

  Yorumlar

  

  Yorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!

  
       
             

  |

   

  Alexa Rank

  Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

            Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                             Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM