Ticari Kredi Kartı nasıl alınır | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 2

 •           BIST 101.762            Dolar 6.0552            Euro  6.5590             Altın 
 • En Az Yakan Arabalar  

    Hisse Senedi Onerileri

  Ufo Enerji Maliyeti

  Altin Yukselecek mi?

  Ekonomistim - Facebook

  
  

  Ticari Kredi Kartı nasıl alınır

  07 Ağustos 2019 Yazan  
  Kategori EKONOMİ

  Yorum yapın Paylaş  Ortak Kart için uygulanan gecikme faiz oranı nedir?

  Ortak Kart sisteminde, kart sahiplerinin vade tarihlerinde hiç ödeme yapmadıklarında veya kısmi ödeme yaptıklarında %2,34 gecikme faiz oranı uygulanacaktır.

  Şirket kartıma otomatik ödeme talimatı verdiğimde ek bir ücret ödeyecek miyim?

  Turkcell, Avea, Vodafone, TT-net, Kontör Yükleme, Tellcom-Superonline, Biri ADSL, KKTC Turkcell hariç 100 TL’den az olan faturalar için 1,09 TL; 100 TL’nin üzerindeki faturalar için ise %1,64 tutarında kartınıza ücret yansıtılmaktadır.

  Kontrol

  Easy Bonus’ta Bonus aktarımı hangi kartlar arasında yapabilirim?

  Sadece Bonus Business, Easy ve Filo Card’lar arasında bonus aktarımı yapılabilir.

  Benim Bireysel kredi kartım var, şirket kartına neden ihtiyaç duyayım?

  • Taksit yapılamayan akaryakıt, gıda, ofis malzemeleri, cep telefonu harcamaları ve tüm diğer sektörlerde 9 taksit yapabilirsiniz.
  • Ödemeniz gereken minimum tutar ekstre borcunun sadece %10’u kadardır. Bu oran Bireysel kartlarda %30-40 civarındadır.
  • Borcunuzun mininum ödeme tutarından azının ödenmesi durumunda bile kartınız nakit çekime kapanmaz, nakit çekebilirsiniz. Bireysel kartınız nakit çekime kapanır.
  • İşleyen hiçbir faiz tutarı üzerinden%15 KKDF alınmaz, Bireysel kartlarda ise alınır. (basit usül vergiye tabi müşteriler haricinde geçerlidir)
  • Diğer bankalardaki toplam kredi kartı limiti nedeniyle bankamızdan bireysel kredi kartı veremediğimiz müşterilerimize ticari kart verebiliriz.

  Şirket harcamalarım için Ticari Kart kullanmak masraflarımı yükseltmez mi?

  Şirket kartı kullanmak şirket masraflarında gözle görünür biz azalmaya yol açacaktır. Tüm harcamalarınızın şirketinize aylık olarak raporlanması harcamalarınızda şeffaflık yaratacak, kayıtlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. İş gücünüzde tasarrufa imkan verecektir. 
  Üstelik nakit avans ödemeleriniz her gün değil, her ayın belli gününde yapılacağından şirketiniz nakit ödemeye göre fonlama getirisi elde edecektir. Ve tabiki harcamalarınızdan bonus, mil ya da puan kazanır, şirketiniz için kullanabilirsiniz…

  Bizim şirketimiz küçük bir şirket. Şirket kartına neden ihtiyaç duyayım?

  Şirket kartı kullanmak için büyük bir şirket olmak gerekmez. Tüm şirketlerin sabit harcama kalemleri vardır. Seyahat, konaklama, temsil, ağırlama ve hatta ofis alışverişlerini şirket kartınızla yaparak tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. (Unutmayın, büyük şirket olmak doğru işleyen sistemleri gerektirir.)

  Eğer çalışanlarıma şirket kartı verirsem harcamalarını kontrol edemeyebilirim ve bu şirket harcamalarını çoğaltmaz mı?

  Tam tersi, şirket kartı kullanmanız şirket harcamalarınızda önceki dönemlere göre gözle görülür bir tasarruf sağlayacaktır. Şirket kartları ile ilgili tüm kontrol şirket yönetimin elindedir. Çalışanlarınızın harcamalarını size gönderilen ekstreler ve raporlardan kontrol edebilir, istediğiniz kartın limitini azaltabilir veya artırabilirsiniz. Gönderilen ekstre ve raporlar sayesinde harcamaların nerelerde yapıldığından da emin olabilirsiniz.

  Hangi kartın şirketim için uygun olduğunu nasıl anlayabilirim?

  En doğru kartın hangisi olduğuna karar verebilmeniz için web sayfamızda sizin için hazırladığız “3 Adımda Şirketinize En Uygun Kart” anketindeki sorulara cevap vermeniz yeterli olacaktır.

  Tüm kart sahiplerinin yaptıkları harcamaları nasıl öğrenebilirim?

  Ticari Kart kullanan firmalarımıza, kartlar ile yapılan tüm işlemlerin “ayrıntılı rapor ve genel rapor” olmak üzere 2 ayrı şekilde ve text formatında, istenilen e-mail adresine aylık olarak gönderilir. Gönderilecek adresi şubenize iletmeniz yeterlidir.

  Ödemeler

  Ekstre dönemleri sabit midir? Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında kaç gün var?

  Hesap kesim tarihi şirketinizin nakit akış yapısına uygun olarak ay içerisinde birçok alternatif tarihler için tanımlanabilir. Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında ödeme için belirlenmiş olan süre , ürünler arasında farklılık göstermektedir.

  Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arası Bonus Business, Easy, Filo Kart, Garanti Corporate, American Express  Business ve Miles&Smiles Business kartlar için 7 gündür. American Exress Corporate kartlar için bu süre 10 gündür. Ortak kartlarda hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi işleme ait vadenin bittiği gündür. Ödeme tarihi vade tarihidir.

  Ekstrelere postayla mı ulaştırılıyor?

  Hesap ekstreleri posta yoluyla gönderildiği gibi talep edildiği takdirde belirtilen e-posta ile de gönderilebilir.

  Ekstre ödemelerini şube haricinde nereden yapabilirim?

  Ekstre ödemelerinizi Garanti BBVA Şubeleri’ne yapabileceğiniz gibi isterseniz Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi (444 0 333 ), www.garantibbva.com.tr(Garanti BBVA İnternet Bankacılığı), Garanti BBVA ATM’ler veya anlaşmalı Ödeme Noktalarından yapabilirsiniz. (Detaylı bilgi için www.garantiodemenoktasi.com)

  Yurt dışında yaptığım harcamalarım ekstreye nasıl yansıtılıyor?

  Yurt dışında yapılan harcama tutarları orjinal tutarları gösterilmekle beraber dilerseniz TL ekstresinde yapılan harcamanın TL karşılığı, aynı şekilde USD ekstresinde USD karşılığı gösterilmektedir. Ayrıca dilerseniz hesap özeti ödemelerinizi TL, USD veya EUR olarak ödeyebilirsiniz.

  Diğer

  Bu kartları alabilmek için ne yapmamız gerekmektedir?

  Garanti Ticari kredi kartı alabilmeniz için şahıs şirketi sahibi müşterilerimiz websitemizde yer alan başvuru formu üzerinden, BonusFlaş’tan, Garantili İşler platformundan ve şubelerimizden başvuruda bulunabilir. Tüzel müşterilerimiz ise şubelerimize başvurabilirler. Şubeniz sizden kredi çalışması için gerekli belgeleri isteyecektir. Hazırladığınız belgelerin, şubeniz tarafınca değerlendirildikten sonra, kartınız gönderilecektir.

  Kartım kaybolduğunda kime bildirmeliyim ve kartım ne zaman elime ulaşır?

  Kartınızın kaybolması durumunda Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi veya şubenize bildirmeniz gerekmektedir. Kartınız 1 hafta içerisinde şubenize veya adresinize ulaşacaktır.

  Limit/Adres değişikliklerini kime bildirmemiz gerekiyor?

  Limit ve adres bilgilerinizdeki değişiklikleri şubenize bildirmeniz yeterlidir.

  186 views

  Be Sociable, Share!
  Facebook Butonunu Tiklayin Begenin Haberler Gelsin
  Enter Google AdSense Code Here Yeni Sayfa 1
  TUM HABERLER --> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...290...360  Sonraki->

  Yorumlar

  

  Yorumlarinizda resminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!

       
             

  |

   

  Alexa Rank

  Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

            Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                             Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM