Almanya Ekonomisi | Ekonomi,Altın fiyatları,Borsa,Ekonomi haberleri,Forex,dolar,euro,Petrol,altınpiyasa,piyasalar,çeyrek altın,yakıt fiyatları
Yeni Sayfa 2

 •           BIST 101.762            Dolar 6.4570            Euro  7.1950             Altın 
 • En Az Yakan Arabalar  

    Hisse Senedi Onerileri

  Ufo Enerji Maliyeti

  Altin Yukselecek mi?

  Ekonomistim - Facebook

  
  

  Ticari Kredi Kartı nasıl alınır

  07 Ağustos 2019 Yazan  
  Kategori EKONOMİ

  Ortak Kart için uygulanan gecikme faiz oranı nedir?

  Ortak Kart sisteminde, kart sahiplerinin vade tarihlerinde hiç ödeme yapmadıklarında veya kısmi ödeme yaptıklarında %2,34 gecikme faiz oranı uygulanacaktır.

  Şirket kartıma otomatik ödeme talimatı verdiğimde ek bir ücret ödeyecek miyim?

  Turkcell, Avea, Vodafone, TT-net, Kontör Yükleme, Tellcom-Superonline, Biri ADSL, KKTC Turkcell hariç 100 TL’den az olan faturalar için 1,09 TL; 100 TL’nin üzerindeki faturalar için ise %1,64 tutarında kartınıza ücret yansıtılmaktadır.

  Kontrol

  Easy Bonus’ta Bonus aktarımı hangi kartlar arasında yapabilirim?

  Sadece Bonus Business, Easy ve Filo Card’lar arasında bonus aktarımı yapılabilir.

  Benim Bireysel kredi kartım var, şirket kartına neden ihtiyaç duyayım?

  • Taksit yapılamayan akaryakıt, gıda, ofis malzemeleri, cep telefonu harcamaları ve tüm diğer sektörlerde 9 taksit yapabilirsiniz.
  • Ödemeniz gereken minimum tutar ekstre borcunun sadece %10’u kadardır. Bu oran Bireysel kartlarda %30-40 civarındadır.
  • Borcunuzun mininum ödeme tutarından azının ödenmesi durumunda bile kartınız nakit çekime kapanmaz, nakit çekebilirsiniz. Bireysel kartınız nakit çekime kapanır.
  • İşleyen hiçbir faiz tutarı üzerinden%15 KKDF alınmaz, Bireysel kartlarda ise alınır. (basit usül vergiye tabi müşteriler haricinde geçerlidir)
  • Diğer bankalardaki toplam kredi kartı limiti nedeniyle bankamızdan bireysel kredi kartı veremediğimiz müşterilerimize ticari kart verebiliriz.

  Şirket harcamalarım için Ticari Kart kullanmak masraflarımı yükseltmez mi?

  Şirket kartı kullanmak şirket masraflarında gözle görünür biz azalmaya yol açacaktır. Tüm harcamalarınızın şirketinize aylık olarak raporlanması harcamalarınızda şeffaflık yaratacak, kayıtlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. İş gücünüzde tasarrufa imkan verecektir. 
  Üstelik nakit avans ödemeleriniz her gün değil, her ayın belli gününde yapılacağından şirketiniz nakit ödemeye göre fonlama getirisi elde edecektir. Ve tabiki harcamalarınızdan bonus, mil ya da puan kazanır, şirketiniz için kullanabilirsiniz…

  Bizim şirketimiz küçük bir şirket. Şirket kartına neden ihtiyaç duyayım?

  Şirket kartı kullanmak için büyük bir şirket olmak gerekmez. Tüm şirketlerin sabit harcama kalemleri vardır. Seyahat, konaklama, temsil, ağırlama ve hatta ofis alışverişlerini şirket kartınızla yaparak tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. (Unutmayın, büyük şirket olmak doğru işleyen sistemleri gerektirir.)

  Eğer çalışanlarıma şirket kartı verirsem harcamalarını kontrol edemeyebilirim ve bu şirket harcamalarını çoğaltmaz mı?

  Tam tersi, şirket kartı kullanmanız şirket harcamalarınızda önceki dönemlere göre gözle görülür bir tasarruf sağlayacaktır. Şirket kartları ile ilgili tüm kontrol şirket yönetimin elindedir. Çalışanlarınızın harcamalarını size gönderilen ekstreler ve raporlardan kontrol edebilir, istediğiniz kartın limitini azaltabilir veya artırabilirsiniz. Gönderilen ekstre ve raporlar sayesinde harcamaların nerelerde yapıldığından da emin olabilirsiniz.

  Hangi kartın şirketim için uygun olduğunu nasıl anlayabilirim?

  En doğru kartın hangisi olduğuna karar verebilmeniz için web sayfamızda sizin için hazırladığız “3 Adımda Şirketinize En Uygun Kart” anketindeki sorulara cevap vermeniz yeterli olacaktır.

  Tüm kart sahiplerinin yaptıkları harcamaları nasıl öğrenebilirim?

  Ticari Kart kullanan firmalarımıza, kartlar ile yapılan tüm işlemlerin “ayrıntılı rapor ve genel rapor” olmak üzere 2 ayrı şekilde ve text formatında, istenilen e-mail adresine aylık olarak gönderilir. Gönderilecek adresi şubenize iletmeniz yeterlidir.

  Ödemeler

  Ekstre dönemleri sabit midir? Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında kaç gün var?

  Hesap kesim tarihi şirketinizin nakit akış yapısına uygun olarak ay içerisinde birçok alternatif tarihler için tanımlanabilir. Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında ödeme için belirlenmiş olan süre , ürünler arasında farklılık göstermektedir.

  Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arası Bonus Business, Easy, Filo Kart, Garanti Corporate, American Express  Business ve Miles&Smiles Business kartlar için 7 gündür. American Exress Corporate kartlar için bu süre 10 gündür. Ortak kartlarda hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi işleme ait vadenin bittiği gündür. Ödeme tarihi vade tarihidir.

  Ekstrelere postayla mı ulaştırılıyor?

  Hesap ekstreleri posta yoluyla gönderildiği gibi talep edildiği takdirde belirtilen e-posta ile de gönderilebilir.

  Ekstre ödemelerini şube haricinde nereden yapabilirim?

  Ekstre ödemelerinizi Garanti BBVA Şubeleri’ne yapabileceğiniz gibi isterseniz Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi (444 0 333 ), www.garantibbva.com.tr(Garanti BBVA İnternet Bankacılığı), Garanti BBVA ATM’ler veya anlaşmalı Ödeme Noktalarından yapabilirsiniz. (Detaylı bilgi için www.garantiodemenoktasi.com)

  Yurt dışında yaptığım harcamalarım ekstreye nasıl yansıtılıyor?

  Yurt dışında yapılan harcama tutarları orjinal tutarları gösterilmekle beraber dilerseniz TL ekstresinde yapılan harcamanın TL karşılığı, aynı şekilde USD ekstresinde USD karşılığı gösterilmektedir. Ayrıca dilerseniz hesap özeti ödemelerinizi TL, USD veya EUR olarak ödeyebilirsiniz.

  Diğer

  Bu kartları alabilmek için ne yapmamız gerekmektedir?

  Garanti Ticari kredi kartı alabilmeniz için şahıs şirketi sahibi müşterilerimiz websitemizde yer alan başvuru formu üzerinden, BonusFlaş’tan, Garantili İşler platformundan ve şubelerimizden başvuruda bulunabilir. Tüzel müşterilerimiz ise şubelerimize başvurabilirler. Şubeniz sizden kredi çalışması için gerekli belgeleri isteyecektir. Hazırladığınız belgelerin, şubeniz tarafınca değerlendirildikten sonra, kartınız gönderilecektir.

  Kartım kaybolduğunda kime bildirmeliyim ve kartım ne zaman elime ulaşır?

  Kartınızın kaybolması durumunda Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi veya şubenize bildirmeniz gerekmektedir. Kartınız 1 hafta içerisinde şubenize veya adresinize ulaşacaktır.

  Limit/Adres değişikliklerini kime bildirmemiz gerekiyor?

  Limit ve adres bilgilerinizdeki değişiklikleri şubenize bildirmeniz yeterlidir.

  0 views

  Be Sociable, Share!

  Almanya Ekonomisi

  10 Şubat 2019 Yazan  
  Kategori

  Almanya Ekonomisi için yorumlar kapalı

  ihracat 2018’de 1 trilyon 317 milyar Euro, ithalat ise 1 trilyon 90 milyar Euro oldu.

   

  En gelişmiş sanayi uluslarından biri olan Almanya, bugün ABD ve Japonya’nın ardından

  en büyük ulusal ekonomi konumundadır. 82,3 milyonluk nüfusuyla da Avrupa Birliği’nin (AB) en büyük ve en önemli pazarı durumundadır. 2007 yılında Almanya 2.423 milyar Avro’luk gayri safi milli hasıla (GSMH) rakamına ulaşarak kişi başına düşen milli gelir 29.455 Avro’yu buldu. Ekonomideki bu performans özellikle dış ticaret sayesinde elde edildi. 969 milyar Avro’luk ihracat ( hacmiyle (2007) Almanya, dünyanın mal ihracatında en yüksek rakamlara ulaşarak “dünya ihracat şampiyonu” oldu. Bu rakamlar, Almanya’nın günümüzün ekonomik gerçeği olan küresel ticarete çoğu ülkeden daha yoğun bir şekilde yöneldiğini ve dünya ekonomisiyle daha fazla iç içe geçtiğini gösteriyor. Kazanılan her dört Avro’dan birinden fazlası mal ve hizmet ihracatından geliyor – her beş iş olanağından birinden fazlası da dış ticarete bağlı. Ülkenin en önemli ekonomik merkezleri; (geçmişin ağır sanayi bölgesi olan, daha sonra zamanın koşullarına ayak uydurarak ileri teknoloji ve hizmet sektörü merkezlerine dönüşme başarısı gösteren) Ruhr Bölgesi’nin yanısıra, Münih ve Stuttgart metropolitan bölgeleri (ileri teknoloji, otomotiv), Ren Neckar (kimya), Frankfurt am Main (finans), Köln, Hamburg (liman, Airbus tesisleri, medya), Berlin ve Leipzig’tir.

  Son dönemlerde Alman ekonomisi büyük konjonktürel atılımlar yaşadı – 2007 yılında yüzde 2,5 oranında büyüdü. Özel sektör yatırımları yüzde 8,4’lük artışla başı çekti. Ekonomide gerek yurt içi gerekse yurt dışı kaynaklı itici güçlerle birlikte kayıtlı işsiz sayısında da azalma kendini gösterdi. 2007 Kasımında işsiz sayısı 3,4 milyon düzeyindeydi, bu da 1992 Kasımından beri en düşük rakam oldu. Ekonomideki ve istihdamdaki bu iyileşmenin arkasında bir dizi etken yatmaktadır. çerçeve koşulları iyileştirirken şirketler de rekabet güçlerini artırıcı gelişmeler kaydettiler. Bu kapsamda ücretlere bağlı işveren giderleri düşürüldü, iş piyasası esnekleştirildi ve bürokrasi azaltıldı. Ayrıca 2008 yılında kurumlar vergisi reformu yürürlüğe girdi. Bu düzenleme firmaların vergi yükünü belirgin ölçüde daha da azalttı. Öte yandan firmalar kendi satınalma ve maliyet yapılarını optimalleştirdiler, yenilikçi ürünlere yatırım yaptılar ve kendilerini rekabete hazırladılar.

  Yabancı yatırımcıların gözünde Almanya dünya çapında en çekici ülkeler arasındadır. Bu saptama, uluslararası saygınlığı olan danışma firmalarının, yabancı firmaların yöneticileri arasında son dönemlerde yapılan anketlerden çıkıyor. Ernst&Young danışmanlık firmasının 2007 yılında Avrupa ekonomik alanına dönük olarak yaptığı bir araştırma var. Buna göre Almanya yabancı firma yöneticilerinin gözünde Avrupa’daki önde gelen ülkeler arasında. Uluslararası bir karşılaştırmada Almanya özellikle araştırma geliştirme, çalışanlarının yüksek vasıflılığı ve lojistik alanlarında iyi bir yere oturuyor. Almanya’nın altyapısı ve hukuki alanda güvenceli ortamı da bu açıdan önemli etkenlerden. 1997-2006 yılları arasında Almanya’da 473 milyar Dolar doğrudan yabancı sermaye yatırımı gerçekleşti; yatırımcı firmalar arasında General Electric veya AMD gibi dev uluslararası holdingler de var. Bu rakamlara göre Almanya en çok doğrudan yabancı sermaye yatırımı alan beşinci ülkedir.

  Yatırım kararı alınmasında en büyük artı olarak vasıflı iş gücü ön plana çıkmıştır. Çalışanların yüzde 81’i bir meslek eğitimi sahibiyken bunların yüzde 20’si bir üniversite ya da yüksek okul mezunudur. Bu yüksek oranlara ulaşmada, örgün eğitim ile işletme içi eğitimi birleştiren “ikili sistem” önemli bir rol üstlenmiştir. Bu sistemle toplumun eğitim kalitesinde yüksek ve yurtdışında da takdir edilen bir seviyeye ulaşmak mümkün olmuşturGelecek vaat eden ve yüksek büyüme rakamlarına ulaşan teknolojik sektörlerde de Almanya lider ülkelerden biridir. Bu sektörler arasında biyo teknoloji, nano teknoloji, bilişim teknolojileri ve başka sektörler içindeki yüksek teknolojileri saymak gerekir (biyometri, uzay ve havacılık, elektroteknik, lojistik gibi). Özellikle çevreye duyarlı teknolojilerde (rüzgar enerjisi, fotovoltaik enerji, biyo atıklardan elde edilen enerji) Almanya dünyada ileri konumuyla dikkat çekiyor; rüzgar enerjisi santrallerinin dünyadaki payı ise yüzde 50 düzeyinde. Bilgi ve iletişim teknolojileri otomotiv ve elektrik-elektronik sektörlerinden sonra üçüncü en büyük sektör konumuna gelmiş bulunuyor. Almanya biyo ve gen teknolojisinde ABD’yle birlikte başı çekmektedir, bugün Almanya nano teknolojinin birçok alanında bilgi açısından önde gitmektedir.

  gitmektedir. Alman ekonomisinin uluslararası rekabet gücünü, sadece Siemens gibi büyük kuruluşlar değil, bunlardan daha da önemlisi on binlerce küçük ve orta ölçekli işletme (500 çalışana kadar) sağlamaktadır. Özellikle makine sanayisi ve yan sanayide olduğu gibi gelecek vaat eden ve çoklukla firma kümeleşmesi (cluster) denen yapıda (aynı sektörde faaliyetlerde bulunan firmaların ve diğer kuruluşların aynı merkezde yoğunlaşması biçiminde) organize olan nano teknoloji ve biyo teknoloji gibi alanlarda da orta ölçekli işletmeler ön plana çıkmaktadır. Orta ölçekli işletmeler 20 milyondan fazla kişiyi istihdam ederek açık arayla en büyük işveren konumundadır

  Toplam ihracat içinde yüzde 87’lik oranla (2006) en büyük katkı pay sahibi olan sanayi, dış ticaretin dinamosu durumundadır. En önemli sanayi dalları otomotiv, elektroteknik, makina ve kimyadır. Sadece bu dört dalda 2,88 insan çalışıyor ve ulaşılan ciro 767 milyar Avro düzeyindedir.
  Tüm Batılı sanayi ülkelerinde olduğu gibi Almanya’nın sanayisi de yıllardır yapısal bir dönüşüm geçirmektedir. Bazı sanayi dallarında (çelik, tekstil) geçtiğimiz yıllarda pazarların başka yerlere kaymasıyla ve ucuz işgücü baskısıyla kısmen büyük ölçüde küçülmeler yaşandı ya da (örneğin ilaç sanayisinde) şirket devirleriyle ve birleşmelerle yabancı firmaların mülkiyetine geçişler oldu. Bu gelişmelere rağmen sanayi, Alman ekonomisinin en önemli sektörü olmayı sürdürmekte ve Büyük Britanya ya da ABD gibi büyük sanayi ülkelerine göre daha geniş bir temel üzerinde yükselmektedir – nitekim Almanya’da çalışanların sekiz milyonu sanayide istihdam edilmektedir

  Almanya’nın en önemli ekonomi sektörlerinden biri otomotivdir. Her yedi çalışandan biri bu sektörde istihdam edilmekte, ihracatın yüzde 17’si bu sektör tarafından gerçekleştirilmektedir. Almanya altı üretici firma olan Volkswagen, Audi, BMW, Daimler, Porsche ve Opel (General-Motors) ile Japonya ve ABD’yle birlikte en büyük 3 otomobil üreticisinden biridir. Her yıl Alman otomobil fabrikalarındaki üretim bantlarından yaklaşık 6 milyon yeni araba geçmekte, Alman firmaları yurtdışında da 5,5 milyon araç üretmektedirler.

  Otomobil tutkunları, “made in Germany” markası taşıyan araçları özellikle teknolojik açıdan yenilikçi çözümleri nedeniyle tercih etmektedir. Tüm otomobil üreticileri artık çevre dostu motorlar geliştirmek için yoğun bir çalışma içindedir, sözgelimi yeni kuşak dizel motorlar, hibrid motorlar ve çok unsurlu motor sistemine elektrik gücünü de dahil etme çalışmaları sürmektedir

  Elektroteknik ve elektronik sanayisinde yer alan firmalar çok değişik alanlarda, elektrikli cihazlardan ölçüm tekniğine ve çip üretimine faaliyet gösteriyorlar. Bu sektörün yüksek yenilikçilik potansiyeli araştırmaya yapılan harcamalarda da kendini gösteriyor. 2006 yılında ayrılan meblağ 9,4 milyar Avro’ydu. Sadece Siemens 2006’da 1500 uluslararası patent başvurusu yaptı ve bu performansıyla dünya çapında üçüncü sıradadır. Kimya sanayisi de en parlak sektörlerden ve ağırlıklı olarak girdi malı üretmektedir. Almanya Ludwigshafen’daki BASF firmasıyla dünyadaki en büyük kimya holdinginin ülkesidir.

  Hizmet sektörü: En büyük sektör

  Son derece yüksek bir dinamizme sahip olan hizmet sektöründ  yaklaşık 28 milyon kişi çalışmaktadır. 12 milyon kişi özel ve kamu hizmet şirketlerinde çalışırken yaklaşık 10 milyon kişi ticaret, turizm ve taşımacılıkta, altı milyon kişi de finans, kiralama ve şirket hizmetlerinde çalışmaktadır. Bu sektör de yüzde 40’lık payıyla orta ve küçük ölçekli işletmeler tarafından belirlenmektedir.

  Teknolojideki hızlı ilerleme, özellikle bilişim ve iletişim teknolojileri alanında daha da yoğun hissedilmektedir. Hizmet sektörünün itici gücü haline gelen bu sektörün Almanya’daki cirosu halihazırda 134 milyar Euro’ya ulaşmıştır ve sürekli olarak büyümektedir. Özel ve kamu hizmet şirketleri, 2004 yılında toplam 2003 milyar toplam gayri safi değerin 455 milyar Euro’sunu yarattılar; finans, kiralama ve şirket hizmetleri alanında ise 584 milyar Euro seviyesine gelmiş bulunuyor.

  Almanya Vizesi

  https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/service/05-VisaEinreise

  STANDART EVRAKLAR

  □  PASAPORT 
  Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportun resimli sayfası ve son 3 yıl içerisindeki vizelerinize (Schengen ülkeleri, İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Kore, Japonya, Yeni Zelanda) ait fotokopiler gerekmektedir. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.
  Not: Evlilik, boşanma vb. durumlarda ad, soyad değişiklikleri sebebiyle güncel olmayan pasaportunuz ile başvurunuz kabul edilemeyecektir.
  18 yaş üstü yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin pasaportlarında mutlaka imza alanları dolu olmalıdır.

  □  BAŞVURU FORMU 
  Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken; başvuru formunun 3. ve 4. sayfaları mutlaka imzalanmalı ve başvuru tarihi unutulmamalıdır. Başvuru şahsen yapılmayacak ise başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı vekalet formu ile vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ibraz edilmesi zorunludur. (Online Başvuru Formu)   –  Gerekli Tüm Formlar

  □  BİOMETRİK FOTOĞRAF  
  Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35×45 mm ebatlarında ve  tüm yüzün net göründüğü 1 adet fotoğraf gereklidir.
  Biometrik fotoğraf çekimi hizmetleri için iDATA ofislerinden destek alabilirsiniz.

  □  SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
  En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. Seyahat sağlık sigortası her durumu kapsayacak şekilde olmalıdır. Sigorta poliçesinde yürürlüğe girmesi ve sona ermesi ile ilgili özellikle bir saat belirtilmediyse, genellikle öğlen saat 12 kabul edilir. Dolayısıyla sadece günün yarısı sigortalı olan bu günler için sigorta şartı yerine getirilmiş sayılmaz. Bir başka ifadeyle örneğin 8 ila 13 Mart tarihlerinde seyahat etmek istiyorsanız, en az 7 Mart´tan 14 Mart´a kadar geçerli bir seyahat sağlık sigortası ibraz etmeniz gerekmektedir.
  Not 1 : AB/AET vatandaşlarının eşleri ve 21 yaş altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaftırlar. (Almanya vatandaşları hariç)

  Not 2 : Transit vize (Almanya havaalanını schengen dışı bir ülke için geçiş amaçlı kullanacak ve havaalanında herhangi bir kapı geçişi yapmayacak kişiler) başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin seyahat sağlık sigortası sunma zorunluluğu yoktur.
  Seyahat sağlık sigortası bilgi notu için tıklayınız.

  □  VİZE HARCI   
  Başvurunuz esnasında iDATA ofislerinden ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

  ARAÇ BİLGİLERİ

  □  SEYAHAT REZERVASYONLARI
  Uçuş veya tur organizasyonlarının rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir.

  MESLEK VE GİDİŞ AMACINA GÖRE EVRAKLAR

  □  KONAKLAMA BELGELERİ
  Seyahat konaklama durumunuza ait belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Otel vb. rezervasyonlar sunulmalıdır. Rezervasyon bilgileri başvuru sahibinin adı ve soyadını içermeli ve tüm seyahat tarihini kapsayacak şekilde olmalıdır.

  □  BANKA HESAP DÖKÜMÜ  
  Son 3 aya ait şahsi banka hesap cüzdanı veya dökümü sunulmalıdır.

  □  ÇALIŞMA & İZİN BELGESİ 
  Şirketinizden temin edeceğiniz çalışma ve izin belgesi yaptığınız işe dair açıklama içermeli, seyahat tarih aralığı belirtilmiş olmalı, ıslak imza ve kaşeli olarak ibraz edilmelidir.

  □  SGK HİZMET DÖKÜMÜ
  SGK veya e-devlet internet sitesi üzerinden temin edebileceğiniz bu evrak detaylı olarak tüm sigorta geçmişinizi belirtmelidir.  Müracaatçı emekli ve halen çalışmakta ise SGK destek primi ödemelerini de ek olarak ibraz etmelidir. Sunulan tüm SGK evraklarında okunaklı QR Barkodu olması gerekmektedir. QR Barkodu olmayan evraklar başvuru sırasında kabul edilmeyecektir.

  □  SGK İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ
  Şirketinizden temin edeceğiniz işe giriş bildirgenizin fotokopisi sunulmalıdır. SGK Bildirgesinde okunaklı QR Barkodu olması gerekmektedir. QR Barkodu olmayan evraklar başvuru sırasında kabul edilmeyecektir.

  □  MAAŞ BORDROLARI
  Son 3 aya ait kaşeli ve imzalı maaş bordroları ibraz edilmelidir.

  □  İŞ SÖZLEŞMESİ
  Sgk’lı çalışan değil iseniz çalıştığınız firma ile aranızdaki iş aktini kanıtlayan noter onaylı iş sözleşmenizi sunmalısınız.

  □  EK GELİR BELGELERİ
  Tapu, Araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diğer gelirler sunulmalıdır.

  0 views

  Be Sociable, Share!

       
             

  |

   

  Alexa Rank

  Sitedeki haberler Ekonomistim.com a Aittir.Sitemizi belirterek - Kaynak Gostererek kullanabilirsiniz.. Sitemizde Yapilan Yorumlar Aciklama Niteligindedir.,Sitemizde bulunan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatiirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti; araci kurumlarla yapilacak anlasmalar cercevesinde yatirim danismanligi firmalari tarafindan sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerini icermektedir. Sadece Sitemizde bulunan yorum ve bilgilerle yatirim karari verilmesi piyasa sartlarinin esnekligi , Ekonomilerin Sosyal siyasal tum etkilere acik olmasi yatirimlarizda zarar etmenize neden olabilir.Bilgiler Kisisel gorus ve tahminler icerir.Sadece bu bilgilerle yatirim yapilmasi tavsiye edilmemektedir .Borsa-Ekonomi    Yorumlari Kesinlik icermemektedir.!! 

            Ekonomistim.com 2005 Istanbul-Turkey (BERSA Bilisim ve Ekonomi Hizmetleri)

                                             Copyright � 2005*2011 | WEBMASTER | | EKONOMiSTiM Turkiye | EKONOMiSTiM.COM